Всичко за мекотели

Всичко за мекотели

Всичко за мекотели

Blog Article



Източници Щурм, Чарлз Ф., Тимъти А. Пиърс, Анхел Валдес (ред.). „Мекотелите: Ръководство за тяхното изучаване, събиране и опазване.

може да развие съпътстващ обрив, който прилича на екзема

Коремоногите и двучерупчестите може да са най-разпространените мекотели, но главоногите (семейството, което включва октоподи , калмари и сепии ) са най-напредналите. Тези морски безгръбначни имат удивително сложна нервна система, която им позволява да се занимават със сложен камуфлаж и дори да демонстрират поведение, насочено към решаване на проблеми – например, известно е, че октоподите бягат от резервоарите си в лаборатории, мляскат по студения под и се качват в друг резервоар, съдържащ вкусни двучерупчести.

Въпреки това, заразяването с мекотели не е ограничено до деца.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Ако некогаш изумрат човечките суштества, тоа може да се далечните, интелигентни потомци на октоподите кои ќе владеат со Земјата — или барем со океаните!

Тези подутини или кожни лезии са силно заразни и могат да се появят почти навсякъде по тялото.

"Най-влиятелните личности от древността" Открийте древни гробници и съкровища!

Към настоящия момент молекулярните данни са недостатъчни, за да се заключи окончателно въпросът относно филогенията на мекотелите. Освен това съвременните методи определящи самостоятелността на дадена група са склонни към преоценка. Ето защо е рисковано да се даде окончателно заключение по отношение на представените данни дори и анализите да водят до сходни заключения.

Храносмилателната система е триделна. Започва от уста, устна празнина с радули, глътка, в която се изливат слюнни жлези, хранопровод, който при мекотели някои образува гуша, стомах, в който се отваря хепатопанкреасът, черво, задно черво, анус.

Дополнителни истражувања не успеаја повторно да ја најдат.

От задните слюнчени жлези на малките австралийски октоподи са изолирани токсин от недържавна природа - макулотоксин. Въвеждането на макулотоксин в животните причинява тяхната бърза смърт. Може да се счита за един от компонентите на Яда Осминов.

Хитоните , известни също като полиплакофори, са плоски мекотели, подобни на плужеци, с варовити плочи, покриващи горната повърхност на телата им; те живеят в приливни води покрай скалисти брегове по целия свят.

Мекото тело кај школките е заштитено со черупки кои на предната страна може да се отвораат, а на задната страна се поврзани;

Report this page